Adaylıktan çekilen Birol Büyüköztürk, İYİ Parti’den istifa etti: Bu olayı kaldırmamız çok zor

Adana’nın Çukurova ilçesinde İYİ Parti’nin belediye başkan adayı gösterdiği, daha sonra adaylıktan çektiği Birol Büyüköztürk, İYİ Parti’den istifa etti.

İYİ Parti, 1 Aralık 2023’te Birol Büyüköztürk’ü Çukurova Belediye Başkan aday göstermişti. Öztürk, adaylığı nedeniyle İYİ Parti Adana İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Görevdeki CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yeniden aday gösterilmeyince 13 Şubat’ta partisinden istifa ederek, 14 Şubat’ta İYİ Parti’ye katıldı. Bu gelişmenin ardından İYİ Parti yönetimi Öztürk’ü adaylıktan çekip, yerine Çetin’i aday gösterdi.

Bugün sosyal medya hesabından açıklama yapan Birol Büyüköztürk, yaşananların rencide edici olduğunu belirtti.

Büyüköztürk, “Yaşadığım talihsiz ve rencide edici olay ile muhatap olmamdan sonra, ben nerde olursam orada olan; benim için büyük fedakarlıklar yapan çekirdek ailem, büyük ailem ve yakın arkadaşlarımla görüşmelerim neticesi; aile ve sülale olarak bu olayı kaldırmamızın çok zor olduğu ortak görüşü ile İYİ Parti’den ayrılmanın gerekli ve yerinde olduğuna karar verdik” dedi.

“Haydi Abla ile başlayan, Meral Akşener hareketinde Bölge Temsilcisi, Kurucular Kurulu Üyesi, İl Başkanlığı görevinde bulunduğum süreç içerisinde yaşadığım güzel anılar ve kıymetli dostluklar bende baki kalacaktır” diyen Öztürk, “İYİ Parti’ye ve gönül verenlerine başarılar diliyorum… Neticede İYİ Parti’den ayrıldığımı siz kamuoyu ile paylaşıyor, bugüne kadar bizimle hakkaniyet içerisinde yol yürüyen tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bilinmelidir ki ‘Benim, Ailemin ve Sülalemin onuru’ için bunu yapmak zorundayım. Allah’a emanet olun. En derin selam ve saygılarımla…” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x