Dilan Polat’ın İntihara Meyilli Olduğu Gerekçesi ile Cezaevi Yönetimi Harekete Geçti

Dilan Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçları nedeniyle tutuklandı. Aynı suçlamalarla hapsedilen eşi Engin Polat’a, ‘İntihar etmek istiyorum’ dediği iddia edildi. Bu iddiaların ardından cezaevi yönetimi, gerekli önlemleri alarak duruma müdahale etti.

Ünlü sosyal medya fenomeni Dilan Polat, önceleri lüks yaşam tarzıyla şimdi ise hapis hayatıyla gündemden hiç düşmüyor.

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat’ın demir parmaklıklar ardında zor günler geçirdiği dedikodusu hızla yayıldı.

Geçtiğimiz günlerde Gazeteci İsmail Saymaz, Dilan Polat’ın Engin Polat’la konuştuğunu ve ona intihar etmek istediğini söylediğini açıklamıştı.

Polatların davasını başından beri sıkı sıkıya takip eden Emrullah Erdinç ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Dilan ve Engin Polat’ın telefon konuşmasının cezaevi kayıtlarına kayıtlarına geçtiğini ve Dilan Polat’ın o konuşmada “Böyle giderse intihar edeceğim” dediğini doğrulamıştı.

Dilan Polat’ın depresyonunun davada tutuklu olan eşi ve ablasının farklı cezaevlerine dağılacağından olduğu da söylenmişti.

Önce erkekler teker teker başka cezaevlerine aktarılmıştı. Sonra da Dilan Polat’ın da ablasından ayrılacağı ve Silivri Cezaevi’nden Çorlu’ya Engin Polat’ın yanına transfer edileceği ortaya çıkmıştı.

Erdinç, Dilan Polat’ın Silivri’den ayrılacağı için çok mutsuz olduğunu ve ablası Sıla Doğu’dan ayrılmak istemediğini de ekledi. Son olarak, şu an için avukatların naklin durması için müracaat etmesinin beklendiğini dile getirdi.

Ünlü fenomenin yakın arkadaşı bu iddiaları yalanlasa da olay hakkında açıklamalar son bulmadı. 2. Sayfa’da yer alan iddialara göre, Polat’ın “İntihar edeceğim” dediği telefon görüşmesi sonrasında cezaevi yönetimi önlemleri arttırdı.

Magazin programının sunucularından Müge Dağıstanlı “Koğuşu gören kameralar 24 saat sıkı gözetim altına alınmış, kantinden aldığı her şey kontrol ediliyor. Aynı zamanda cezaevi psikoloğu devrede. Bir de iki kardeşe sataşma olmaması için yanlarında bir infaz koruma memuru duruyor” diye belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x