HEDEP Eş Genel Başkanları: Gazze’ye kara operasyonu çok daha büyük katliama neden olacak

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, İsrail’in Filistin’in Gazze Şeridi’ne saldırıları ve kara harekatı açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tülay Hatimoğulları, “İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik günlerdir sürdürdüğü ağır bombardımandan sonra bu gece genişleteceğini söylediği kara operasyonu çok daha büyük bir katliama neden olacaktır. Mazlum Filistin halkına yönelik saldırıların durması çağrımızı yineliyoruz” dedi.

Birleşmiş Milletler’in görevini yapmadığını belirten Hatimoğulları, “Tüm dünyayı savaşa ve işgale karşı barışın sesini yükseltmeye çağırıyoruz. Birleşmiş Milletler şimdi bile görevini yapmıyorsa ne zaman yapacaktır? Tüm sorumluları derhal harekete geçmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“İsrail-Filistin savaşında yaşamını yitirenlerin sayısı on bine yaklaşırken, devletler ateşkes ihtimalini dahi konuşamıyor, gerçekçi bir sorumluluk almak yerine herkes muğlak ve pragmatist bir davranış sergiliyor” diyen Tuncer Bakırhan, Gazze’ye harekatının şiddeti derinleştireceğini belirtti.

Bakırhan, “İsrail yönetimi, şimdi kara harekatıyla savaşı derinleştiriyor. Bizler, Filistin-İsrail arasında on yıllardır yaşanan savaş ve işgalin neden olduğu şiddet ortamına karşı adil, demokratik çözümün ve barışın tarafıyız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x