Ne altın ne dolar! Ünlü milyarder parasını oraya yatırıyor. Altının düşeceğini söylüyor

Kiyosaki, daha önce de Bitcoin ile ilgili tahminlerde bulunmuştu. Yıl sonu için 120 bin dolar ve 2025 yılı için 500 bin dolar gibi yüksek hedefler belirleyen Kiyosaki, Bitcoin’e olan inancını sürdürüyor.

Enflasyona Karşı Bir Yatırım Aracı

Kiyosaki, Bitcoin’i enflasyona karşı dirençli ve ekonomik belirsizlik dönemlerine uyumlu bir yatırım aracı olarak görüyor. Daha önce de defalarca bu gerekçeleri öne çıkararak portföyünü gümüş ve altının yanı sıra Bitcoin ile çeşitlendirmeyi tercih ettiğini dile getirdi.

Kiyosaki’nin son tahminine yönelik tepkiler karışık. Bir kısım uzman, mevcut belirsizlik ortamında Bitcoin’in kısa vadede değerini neredeyse ikiye katlayacak şekilde yükselmesinin düşük olasılık olduğunu savunuyor. Buna karşın, bazı analistler, çeşitli faktörlerin etkisiyle bu oranda bir yükselişin gerçekleşebileceğine inanıyor.

Kurumsal İlgi ve Arzın Azalması

Bitcoin, son dönemlerde kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı ve bu da fiyatında yükselişe neden oldu. Kripto paranın ödül yarılanmasıyla arzının kısılacak olması da fiyat artışı için önemli bir etken olarak görülüyor.

Kiyosaki Bir De İtirafta Bulundu

Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in teknolojisine yönelik yeterli bilgiye sahip olmadığını itiraf etti. Bunun yanında, çok zeki insanların Bitcoin’e yatırım yaptığını görmesinin ve erken zamanda BTC satın almış olmanın kendisini mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.

Robert Kiyosaki’nin Bitcoin tahmini, kripto para piyasasında heyecan yarattı. Uzmanlar, bu tahminin gerçekleşme olasılığı konusunda farklı görüşlere sahip. Bitcoin’in geleceği belirsizliğini korurken, yatırımcılar tüm riskleri göz önünde bulundurarak yatırım kararlarını vermeleri gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x