Netflix’in Kulüp Dizisinin Kahramanlarının Gerçek Fotoğrafları Ortaya Çıktı… Fıstık İsmet, Raşel, Matilda, Rana…

Netflix’in sevilen Türk yapımı Kulüp dizisinin gerçek bir hikayeden esinlenildiğini biliniyor. Gerçek kahramanların fotoğrafları ise ilk kez ortaya çıktı.

Netflix’in sevilen yapımı “Kulüp” dizisini izlemeyen ya da duymayan yoktur. Gerçek bir ailenin hikayesine dayanan dizide, 1940’lı ve 50’li dönemlerdeki Türkiye’yi izliyoruz.

“Peki hangi ailenin hikayesini anlatıyor?” derseniz, çok da uzaklarda aramanıza gerek yok: Dizinin senarist kadrosunda yer alan Rana Denizer’in ailesinin hayatını anlatıyor.

Dizide Denizer’in anneannesi Matilda Aseo ve annesi Raşel’in hikayesini ailenin gözünden izliyoruz. Dizinin mihenk taşlarından olan bu karakterler ile dönemin zorluklarına ve güzelliklerine bizzat şahitlik ediyoruz.

Gerçekte Matilda ve Raşel’in bir fotoğrafı…

Denizer’in anlattığına göre, bu fotoğrafta annesi hamile ancak henüz kendi bile bilmiyor.


Fıstık İsmet’i dizide Barış Arduç canlandırıyor.

Hatta dizide Raşel’in kızı Rânâ da senarist Rana Denizer’in ta kendisi: Ancak burada işe biraz kurgu karışıyor çünkü Rana Denizer gerçekte çok daha sonra dünyaya geldi.

Barış Arduç’un hayat verdiği Fıstık İsmet de Rana Denizer’in babası.

İsmini Aysel olarak değiştiren Raşel, Fıstık İsmet ve Rana’nın ilk ve tek çekirdek aile fotoğrafı.


Rana Denizer.

Zeynep Günay Tan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Kulüp”ün konusu şöyle:

“Eski bir mahkum olan Matilda, 1955 yılının en önemli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda’nın kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar varlığından bihaberdir. Kızı ile arasında güzel bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, Raşel’i Pera’nın belalısı olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmak için çabalar. Matilda aynı zamanda patronu olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim’in egoları ile de mücadele etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x