Polis memurunun akıl almaz oyunu! Ekip otosunu aldığı iki arkadaşıyla yağma yaptı

Dinçer GÖKÇE

İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre, olay geçen 26 Ağustos’ta yaşandı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde çalışan Polis Memik Üzümcü (33), oturma izni olmayan sığınmacılara yönelik uygulamaların yapıldığı bir süreçte, ilginç bir plan yaptı ve hayata geçirdi.

İKİ ARKADAŞI İLE DEVRİYE ATTI!

Memik Üzümcü, uzun süredir tanıdığı Barış Anık (26) ve Murat Can Çomak’ı da yanına akarak (25), emniyete ait araçla devriye atmaya başladı. Bu kişiler, emniyete kayıtlı araca başka bir plaka takarak, sığınmacıların iş bulmak için bekledikleri noktalarda devriye atmaya başladı.

POLİS OTOSUNA İKİ ARKADAŞINI ALDI

Üzümcü’nün kullandığı aracın ön koltuğunda Barış Anık, arka koltukta ise Murat Can Çomak oturuyordu. Devriye esnasında bu kişiler Afgan Ghulam Sakhi Rahimi ile karşılaştı. Rahimi’ye polis olduklarını söyleyerek bu kişiyi araca aldılar.

CEBİNDEKİ TÜM PARAYI ALDILAR

Üç kafadar, Rahimi’yi aldıkları yerden 500-600 metre uzaktaki ıssız bir yere götürdü. Kameraların olmadığı gecekonduların olduğu bölgede araç durduruldu. Çomak, yanında oturduğu Rahimi’yi darp etmeye başladı. Rahimi’nin üzerindeki 7 bin 200 lirayı alan Çomak, parayı Polis Memuru Üzümcü’ye verdi. Parayı alan Üzümcü, belinden çıkardığı silahı Rahimi’ye doğrultarak bu kişiyi tehdit etti. Çomak ise, Rahimi’nin cebinden çıkardığı telefonu camdan aşağı attı.

BAŞINDAN GEÇENLERİ ANLATTI

Üç kişi, Rahimi’yi araçtan indirdikten sonra olay yerinden uzaklaştı. Rahimi, bir süre yürüdükten sonra devriye atan ve emniyete ait olduğu anlaşılan bir aracın önüne atlayarak durmasını sağladı. Başına gelenleri ağlayarak anlatan Rahimi’nin verdiği bilgiler üzerine ekipler harekete geçti.

‘GÜVENDE OLMAK İÇİN YANIMA ALDIM’

İlk olarak, Rahimi’nin tarif ettiği beyaz renkli araç bulundu. Olaydan iki gün sonra 3 şüphelinin de kimliğine ulaşıldı. Polis Memuru Üzümcü, kendilerinden şikâyetçi olan Rahimi’ye kimlik kontrolü yaptığını ancak parasını almadığını öne sürdü. Üzümcü, polis otosunu sivil iki kişiyi almasının gerekçesini ise, “Yabancılara yönelik uygulamalarda zaman zaman saldırıya uğruyoruz. Güvende olmak için daha önceden tanıdığım Barış Anık ve Murat Can Çomak’ı araca aldım” dedi.

ÜÇÜNE DE ‘YAĞMA’ DAVASI

Üç şüpheli de tutuklandı. Yürütülen soruşturma sonrası, bu kişiler hakkında ‘nitelikli yağma’ suçlaması ile dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x