‘Jest isteme işlerinden midem bulanıyor artık’

‘Başımıza vuruluyor’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Balıkesir’de belediye başkan adaylığı konusunda ‘İYİ Parti’den bir jest bekliyoruz’ sözlerinin sorulmasına üzerine Akşener, “Her bir suçu benim üzerime bırakıyor herkes. Ben günahları yiyeyim, hay hay yeter ki siz günahsız kalın. Biz başaramadık. 3 yıl boyunca bir araya toplanıp düzgünce tek bir adayın etrafında toplanıp gidelim dedim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu jest isteme işlerinden bıktım, usandım, midem bulanıyor artık. Biz o 15 milletvekili arkadaşlarımızı zora düşürecek hiçbir şey yapmadık. Teşekkür ede ede gezdik. Bir vefa sistemi içinde gezdik ve en ufak incitici bir cümlemiz olmadı, 15 arkadaşımıza ve Sayın Kılıçdaroğlu’na. O kadar enteresan ki dön baba dönelim 15 milletvekili” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Bayındır’ın adaylığının Yüksek Seçim Kurulu tarafından düşürülmesine ilişkin ise Akşener, “Orada söylenecek bir şey yok” dedi.

Etimesgut teşkilatında toplu istifa

COŞKUN ERGÜL / Ankara – İYİ Parti’nin Ankara Etimesgut’ta, AK Parti’nin eski ilçe başkanı Hilmi Özer’i aday göstermesine tepki geldi. Aralarında Etimesgut Belediye Meclis Üyesi adayı gösterilen Abdülkadir Atakan’ın da bulunduğu ilçe teşkilatından bir grup üye istifa etti ve mevcut belediye başkanı Enver Demirel’i destekleyeceklerini duyurdu. Aydın Yenipazar’da ise Belediye Meclis Üyesi Cavit Saygılı’nın da aralarında bulunduğu 25 partili CHP adayı Malik Ercan’ı desteklemek üzere partiyle yollarını ayırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x